MINU LUGU

Tõenäoliselt oled Sa täiesti tavaline keskmine inimene nagu mina ning harjunud arusaamaga, et sellisena, nagu me sünnime, sellisena oleme määratud ka elu lõpuni elama. Oma kehatüübi pärisid Sa geenidega, Su intelligentsuse tase on ”kaasa antud” ning Su sooritus on lihtsalt pingutuse küsimus. 

Kui Sa milleski põrud, siis ilmselt ei pingutanud Sa lihtsalt piisavalt, oled laisk või Sul ei ole ”naturaalset talenti” ning Sa ei saa sinna mitte midagi parata. Arvad, et sinu pidev väsimus on seotud sellega, et töötad liiga palju või sellest, et hakkad lihtsalt vanaks jääma.

Ma võin Sulle kinnitada, et mitte miski ei ole kaugemal tõest!

Minu nimi on Siim Mesipuu, ma olen tervise edendamise ning inimelu optimeerimise entusiast ja minu suurimateks kirgedeks on konstantne ja elukestev areng ning see, kuidas võimalikult väikeste muudatustega tõsta oma elukvaliteeti sellisel määral, mida vahest ei oska uneski näha.

See, mida teeme 20ndates, 30ndates ja 40ndates, loob meile vundamendi selleks, millised oleme 60ndates, 70ndates ja 80ndates.

OPERATSIOON ''KAOS''

Umbes 10 aastat tagasi jõudsin ma oma eluga sellisesse punkti, kus ma ei olnud absoluutselt rahul. Mõistsin, et olin jõudnud tupiktänavale. Tänu noorele uljusele, mõnele väga halvale otsusele, teadmatusele ja halbade asjade kokkulangemisele põlesin ma sõna otses mõttes täielikult läbi. Mu vaimne ja füüsiline tervis olid allapoole arvestust, mu elus oli vähe, kui üldse, tähendusrikkaid suhteid. Ma polnud rahul sellega, kus olen finantsiliselt ja üleüldse karjääri mõttes.

Mulle ajas hirmu nahka see, et mul ei olnud õrna aimugi, mida oma eluga peale hakata.

See kõik oli kuhjunud juba aastaid, kuid sel hetkel olin jõudnud oma valuläveni – minu kannatuste karikas hakkas üle ääre ajama. Nagu me kõik, tahtsin minagi end igapäevaselt hästi tunda. Soovisin olla terve, tugev ja atraktiivne. Leida töö, mida naudin, teenida austust ja saada töö eest ka väärilist palka. Nende suhteliselt traditsiooniliste soovide kõrval oli minu suurimaks eesmärgiks vabaneda sellest pettumusest, tühjusest ja väsimusest, mida iga päev tundsin.

Sügaval sisimas teadsin, et oled võimeline rohkemaks! Soovisin laduda oma tervise korda saamisega tugeva vundamendi tuleviku jaoks. Tahtsin end igas tasakaalustatud eluks vajalikus valdkonnas harida, et saada targemaks ja meelekindlamaks inimeseks. Soovisin kasvada paremaks sõbraks ja partneriks ning kindlustada selle, et minust saaks tulevikus hea isa oma lastele. Minu suurim soov oli armastada ja olla seeläbi armastatud.

Vaatamata sellele, et suutsin enda jaoks kõik need eesmärgid esmakordselt lahti sõnastada, haarasid igapäevased probleemid mind taas endasse, paljud mustrid kordusid uuesti ning ma ei saavutanud soovitud edusamme. Nagu enamus inimesi sarnases olukorras, pöördusin minagi esmajärjekorras instinktiivselt toitumise poole. Proovisin sisse viia erinevaid muudatusi oma toidulaual, kuid avastasin paar kuud hiljem, et olen tugevalt alakaalus.

Pärast muudatuste sisse viimist oma treeningrežiimi, lõpetasin selle sootuks, sest ka kõige lihtsamast treeningust taastumine võttis 2-3 päeva aega. Kõik arstid ning kümned erinevad testid kinnitasid mulle, et olen terve, kui purikas. Ometigi tundsin just kui lakkaksid kõik süsteemid mu kehas ükshaaval töötamast.

Unetud ööd, peavalud, pinged kehas, väsimus, ärevus, tõsised seedimisprobleemid, kõrgenenud vererõhk – need olid süptomid, mille kohta kahjuks tänapäevased meditsiinitöötajad ütlevad: ”See kõik on Sinu enda peas!” Sama kindlalt nagu ma teadsin, et pole see purikas nii terve midagi, teadsin ka seda, et need asjad ei eksisteeri ”lihtsalt minu peas”.

See kõik tekitas minus veel rohkem frustratsiooni ja lootusetuse tunnet ning mulle sai selgeks, et pean oma lähenemist kardinaalselt muutma. Sain aru, et muutumine on hirmutav, kuna Sa ei tea, mis ootab ees ning sellepärast olin ka sellest alateadlikult hoidunud.

Samal ajal, kui minu elu ruubiku-kuubik ootas õigesti kokku panemist, hakkasin otsima vastuseid…

PROJEKT ''FÖÖNIKS''

See olukord viis mind mu senise elu kõige suuremale avastusretkele. Ma kaevusin raamatutesse, artiklitesse, dokumentaalidesse ja taskuhäälingutesseUurisin millega tegelevad oma ala tipud, liidrid, õpetlased, ärigigandid ja sportlased. Imasin saadaval olevat materjali endasse just kui käsn, kui ühel hetkel jõudsin epifaaniani:

Ainus viis oma tervise ja energia eest hoolitsemiseks ning seeläbi oma heaolu ja elu uutesse kõrgustesse tõstmiseks, on ise haarata kontroll oma bioloogia üle.

Sel hetkel oleksin pidanud olema pime või rumal, et mitte märgata mustreid, mis ühendavad kõiki edukaid ja terveid inimesi. Olin eelnevalt proovinud vaadata oma keha, kui tervikut. See kõik on kiiduväärt ning tihti ka toimib, ent mulle sai selgeks, et pean astuma veel paar sammu tagasi ning võtma nii öelda ”kogu elu perspektiivi”.

Kõik, mis me oma eluga ette võtame on omavahel seotud. Lisaks oma keha eest hoolitsemisele, peame sama suurt tähelepanu pöörama ka oma emotsionaalsele ja vaimsele tervisele, suhetele lähedastega ning vaatama objektiivse pilguga üle oma karjääri väljavaated. Kas me töötame õige eesmärgi nimel ja jahime oma unistusi? Milline on meie suhe spirituaalsusega? Ma ei pea silmas religiooni või usulist kuuluvust, vaid tähendusrikast ja tugevat sidet. Sidet iseenda, lähedaste ja maailmaga.

Ma hakkasin katsetama erinevaid ebakonventsionaalseid meetodeid, nagu alternatiivteraapiad ja nõelravi. Samuti alustasin mediteerimisega. Mida rohkem eksperimenteerisin, seda rohkem jõudis minuni vastuseid. Investeerisin kõikehõlmavasse toidutalumatuse ja allergiate testi ning sain teada umbes 30 toiduainet, mida mu keha on terve selle aja ”salaja” eemale tõrjunud. Umbes 90% nendest olid minu igapäevasel toidulaual ja tervislikud toiduained. Ühest küljest olin ma õnnelik, et hakkasin vaikselt jõudma selleni, kuhu see koer maetud oli, teisalt tekitas see juurde uusi raskusi.

Nüüd, kui teadsin, mis minu kehale ei sobi, tuli hakata end rohkem jälgima. Paraku tuli vahest süüa seda, mis saadaval oli ning reisides tekkis paljudes kohtades keelebarjäär, tänu millele sõin korduvalt kogemata seda, mille vastu olin allergiline. Meelest ei lähe ka need pilgud ja kommentaarid inimeste poolt, kes ei mõistnud, miks ma üldse viitsin nii ”mõttetule” asjale, nagu söök, nii palju tähelepanu pöörata.

2016. aastal avastasin enda jaoks biohackingu. Mis huvitav asi see on? Biohacking ehk biohäkkimine on meie esivanemate tarkuse, looduse ja tehnoloogia kasutamine, et elada naturaalsemat elu siin ebanaturaalses maailmas. See on süsteemse mõtlemise rakendamine bioloogia valdkonnas, et maksimaliseerida enda potentsiaal.

Pool naljaga võib öelda, et biohäkkimine on Super Inimeseks saamise kunst ja teadus!

Soovisin veelgi täiendada enda teadmisi tervise ja elustiili optimeerimise valdkonnas ning alustasin koostööd funktsionaalse meditsiini praktiseerija, wellness coachi ja maailmakuulsa biohackeriga. Olin jõudnud sinnamaale, kus taganemisteed pole ning ma polekski soovinud seda teha. Pealegi olin selleks hetkeks täiesti lummatud ja sügavalt huvitunud sellest, milleks inimkeha võimeline on ning mida ma saan igapäevaselt teha, et oma heaolu veelgi parandada.

Sain aru, et minevikus juhtunud asjad ei ole juhtunud mitte minu vastu, vaid minu jaoks. Öeldakse: selleks, et astuda kaks suurt sammu edasi, tuleb kõige pealt astuda samm tagasi. See oli täpselt see, mida ma tegin, sest tunneli lõpus paistis valgus!

TEEL EKVILIIBRIUMINI

Minu jaoks on oluline sellel enesearenduse teekonnal mitte kaotada kõiki nooreks olemise võlusid. Soovisin enda jaoks ära lahendada probleemi: kuidas pöörata tähelepanu oma kehale, mõistusele ning hingele, neid igapäevaselt väikeste pingutustega arendades, kuid samas mitte minna äärmustesse ning end liialt piirata. Mina arvan, et õnnelik elu on täiuslik kombinatsioon heast ja ”halvast” ning see segu on kõikide jaoks erinev.

Tähtis on aga see, et elus on võimalik leida ekviliibrium – balanss enda eest hoolitsemise, treeningu, töö, eraelu, spirituaalsuse ning lõbu vahel.

Olles nüüdseks juba pikemat aega sellel teekonnal tean, et liigun õiges suunas. Minu eesmärgid, tunda end energilisena, tugevana ja meelekindlana, et saaksin aina rohkem ja rohkem tegeleda nende asjade ja inimestega, mis ja kes on mu elus olulised, võtavad veel kindlasti aega. Samas olen jõudnud teadmiseni, mida ma soovin oma elus teha, millega oma tulevik siduda ning ma olen kasvamas selles suunas, kuhu soovin jõuda.

Läbi eksperimenteerimise, mis otseloomulikult on elukestev, jõudsin järelduseni, et soovin näidata võimalikult paljudele inimestele seda, milliseid positiivseid muudatusi olen kogenud tänu sellele, kui olen rohkem tähelepanu pööranud oma kehale, meelele ning hingele ning ma soovin, et ka Sina kogeksid neid positiivseid muutusi.

Minu eesmärk on avardada Sinu menüüd, just nagu olen laiendanud enda oma. Selleks, et saaksime otsustada, mis on meie jaoks tõde, peame vaatama ebatavalistesse kohtadesse. Vaatama kaugemale sellest, mis on status quo ning proovima mõista, kuidas saaksime selle info enda jaoks üheks tervikuks siduda nii, et see teeniks meid parimal võimalikul viisil.

Ma näen üha rohkem enda ümber inimesi, kes peavad normaalseks seda, et nad on pidevalt väsinud, leides sellele täiesti absurdseid vabandusi. Mina usun, et meil kõigil on sünnijärgne õigus tunda end suurepärselt, jahtida enda unistusi, luua tähendurikkaid suhteid, kasvada vaimselt ning mis kõige olulisem – toota ühiskonnale väärtust. Ainult nii tunneme sügavat sisemist rahulolu ning saame olla tõeliselt õnnelikud.

Biohäkkimine ei olnud minu jaoks lahendus, sest näen tänasel päeval maailma palju kõikehõlmaval viisil. Minu lähenemine on ekviliibrium (tasakaal) meie esivanemate tarkusest, biohäkkimisest ja elustiili optimeerimisest.

7 TUGEVA TERVISE ALUSTALA

Õpi, kuidas hoolitseda oma tervise ja immuunsuse eest. Jäta oma kontakt ning ma saadan sulle juhendi.